Imikutele võib äge nohu olla väga vaevav haigus. Nende nina limaskest on kohev ja põletiku ajal tekib tugev turse. Ninakäigud on kitsad ja kui lisandub eritis, ei jäägi enam suurt võimalust nina kaudu hingamiseks. Eriti märgatav on see rinnaga toitmise ajal, mil laps püüab piima sõõmude vahele õhku ahmida, lastes nibust lahti.
Nohu leevendamiseks võib mõlemasse ninasõõrmesse tilgutada isotoonilist soolalahust, auru teha ning seejärel nina spetsiaalse pumba või ninaaspiraatori abil ettevaatlikult puhtaks imeda. Võib juhtuda, et pumba otsik vigastab nina limaskesta ning haige koht tekitab paranemiseks uuesti lima, st ravides tekitame nohu juurde. Soolalahuse tilku on soovitatav kasutada enne söömist ja magamist. Lapsele rinnapiima ninna tilgutamine soodustab koorikute teket ninas ning ei leevenda kaebus. Nohu on iselimiteeruv haigus ning antud meetodid ei lühenda haiguskulgu, kuid võivad seda veidi leevendada ning on ohutud
Kui beebil on tugev nohu, siis võib tema enesetunde leevendamiseks tõsta ta pead veidi kõrgemale. Selleks võib lapse panna turva- või lamamistooli või asetada madratsi alla rulli (näiteks käterätikust) või padja. Ärkveloleku ajal võib püüda imikut hoida kõhuli, nii voolab eritis paremini ninast välja. Kõhuli magada ei tohi, sest nii suureneb imiku äkksurma ehk hällisurma oht. Söötmiseks võib kasutada püstist asendit. On hea, kui nohus laps imeb lutti või rinda.
Alla 6 aastastele ei soovitata üldjuhul ravim ninapihustite kasutamist. Kõrvaltoimete risk on suurem kui võimalik kasu. KSÜLOMETASOLIINI sisaldavad ninapihustid (näiteks OTRIVIN) põhjustavad nina limaskestade kuivamist ning ninaverejookse. Neid ei tohi tarbida rohkem kui 2-3 päeva järjest. Nende pikaajaline tarvitamine võib põhjustada ninakinnisuse teket, kui ravi ära jätta. Samuti on apteekides müügil PSEUDOEFEDRIINI (näiteks SUDAFEDi nime all) sisaldavad nohusiirupid ja -tabletid, mida ei tohi anda alla 6aastastele lastele. Pseudoefedriini kõrvaltoimed on südamepekslemine ja vererõhutõus.
Pseudoefedriini sisaldavaid ravimeid võib manustada alla 6 aastastele lastele ainult raviarsti korraldusel. Kui lapsel palavikku pole, võib temaga õue minna, sest jahe õhk alandab nina limaskesta turset. Väikelastel võib nohu tüsistuda keskkõrvapõletikuga ning üle viieaastastel lastel põskkoopapõletikuga. Nohu ja kehvem enesetunne mööduvad tavaliselt nädala kuni pooleteise jooksul. Eritis ninast on esimestel haiguspäevadel vesine, kuid muutub nohu lõpuperioodil paksuks ja kollakaks.
Perearsti juurde tuleks minna kui:
- kui nohu kestab üle 2 nädala (allergiline nohu?)
- kui mitme päeva jooksul tuleb mädast eritist ainult ühest ninasõõrmest (võimalik võõrkeha ninas?)
- kui ninakinnisus püsib pikka aega: laps hingab pidevalt läbi suu või norskab magades. (adenoidid?)